Warsztaty 2019

Bezpłatne warsztaty na Targach Wszystkiego Dobrego
Zajęcia odbywają się w Strefie warsztatowej (przy stoiskach 1-4)

Malimoi
Warsztaty szycia gumek scrunchie. Scrunchies, czyli kolorowe gumki w stylu lat 90-tych powróciły w ostatnim czasie do łask i zdobyły ogromną popularność! Na warsztatach u Malimoi nauczycie się, jak samemu uszyć takie gumki i stworzycie własne, niepowtarzalne modele, które zabierzecie ze sobą do domu.
Grupy 8-osobowe, wiek 13+
czwartek 12.00–13.00
niedziela I grupa 12.00–13.30, II grupa 13.30–15.00
Zapisy: biuro@malimoi.com.pl

Studio Rosochate
Ex-libris to bogato zdobiony, silnie zindywidualizowany znak każdego bibliofila. Najczęściej występuje w formie małej karteczki, którą wkleja się po wewnętrznej stronie okładki książki i która stanowi podpis właściciela danego egzemplarza.
Dla grafików artystycznych forma ex-librisu stanowi osobną, niezwykle rozbudowaną dziedzinę twórczej aktywności, w Polsce znaną już od XIV wieku. W trakcie warsztatów uczestnicy zaprojektują swój własny znak związany z tematyką ulubionej książki. Warsztaty poprowadzi Studio Rosochate – multidyscyplinarna pracownia graficzna, drukarnia i wydawnictwo. Od kilku lat Studio łączy grafikę warsztatową i projektowanie. Inspiruje ich rzemiosło i sztuka.
Grupy do 10 osób, wiek 15+
sobota 15.00–16.30
niedziela 15.00–16.30
Zapisy: studio@rosochate.pl

PANATO
Zapraszamy wszystkich na warsztaty tworzenia unikatowych magnesów na lodówkę. Wykorzystamy do tego kolorowy filc, cekiny, guziki i wstążki. Takie drobiazgi są nie tylko proste w wykonaniu, ale też mogą stanowić bardzo fajny prezent pod choinkę dla bliskich.
Grupy do 8 osób, wiek 3+ (dzieci do 8 roku życia wraz z opiekunem)
piątek 16.30–18.00
sobota 16.30–18.00
Wstęp wolny. Podczas warsztatów obowiązuje system rotacyjny. Kolejne osoby, które będą chciały wziąć udział w warsztatach, będą musiały poczekać, aż zwolni się miejsce.

Zapraszamy wszystkich na drukowanie ekologicznych toreb metodą sitodruku. Dostępne będę dwa wzory przygotowane przez Jakuba Zasadę. Każdy będzie mógł wybrać wzór oraz kolor i sam spróbować odbić go na bawełnianej torbie. Na stoisku będzie można dowiedzieć się czym jest sitodruk, jak powstają nadruki oraz własnoręcznie spróbować tej techniki.
Warsztat dostępny w we wszystkie dni targów. Koszt torby z nadrukiem – 15 zł.

yutego studio
Ceramiczne pierniki – ozdoby na choinkę. Na zajęciach przygotujemy ozdoby na choinkę przy pomocy wykrojników do pierniczków. Każdy uczestnik będzie miał możliwość wykonania przynajmniej 3 ozdób ceramicznych, które będzie można odebrać po tygodniu lub w późniejszym uzgodnionym terminie w pracowni yutego studio.
Grupy do 6 osób, wiek 4+ (dzieci do 8 roku życia wraz z opiekunem)
czwartek I grupa 13.00–14.30, II grupa 15.00–16.30
Zapisy: yutego@gmail.com

Zróbmy sobie kubek. Każdy uczestnik wykona spersonalizowany kubek ceramiczny. Kubki do odebrania po tygodniu lub uzgodnieniu terminu w pracowni yutego studio.
Grupy do 5 osób, wiek 10+
piątek 15.00–16.30
Zapisy: yutego@gmail.com

ZIĘBA
Podczas targów Kasia Zięba przeprowadzi warsztaty, których tematem będzie tworzenie nieśmiertelników. Każdy z uczestników sam wybierze funkcję dla swojego nieśmiertelnika: praktyczną – z wszystkimi najważniejszymi danymi, grupą krwi, chorobami, telefonem kontaktowym w razie wypadku, lub bardziej symboliczną, z ważnym cytatem lub słowami, które chce podarować bliskiej osobie. Nieśmiertelniki będą wykonywane z miedzi, aluminium i mosiądzu.
Grupy do 5 osób, wiek 15+
piątek I grupa 12.00–13.00, II grupa 13.30–14.30
sobota I grupa 12.00–13.00, II grupa 13.30–14.30
Zapisy: projekt.zieba@gmail.com