Warsztaty 2018

Bezpłatne warsztaty na Targach Wszystkiego Dobrego

Malimoi (stoisko nr 70)

Warsztaty tworzenia zabawek choinkowych filcu. Chętni nauczą się zszywania ze sobą elementów zabawki „na okrętkę” i doszywania elementów fastrygą, natomiast dzieciom, które nie chcą szyć, proponujemy doklejanie elementów za pomocą bezpiecznego kleju typu Magic.
Grupy 4-osobowe, wiek 7+
Terminy:
piątek 15.30
sobota 11.00 i 12.00
niedziela 11.30
Zapisy: biuro@malimoi.com.pl

Warsztaty robienia pacynek ze skarpetek lub rękawiczek. Uczestnicy będą do nich doszywać lub doklejać elementy z filcu, guziki, cekiny, oczka i inne ozdoby, tworząc wymarzoną pacynkę.
Grupy 4-osobowe, wiek 7+
Terminy:
piątek 15.00
sobota 11.30
niedziela 11.00 i 12.00
Zapisy: biuro@malimoi.com.pl

Studio Rosochate (stoisko nr 43)

Ekslibris to bogato zdobiony, silnie zindywidualizowany znak własnościowy każdego bibliofila. Najczęściej występuje w formie małej karteczki, wklejonej w wewnętrznej części książkowej okładki – stanowi podpis właściciela danego egzemplarza. Dla grafików artystycznych stanowi osobną, niezwykle rozbudowaną dziedziną twórczej aktywności, w Polsce znaną już od XIV wieku. W trakcie warsztatów uczestnicy zaprojektują swój własny znak, związany z tematyką ulubionej książki. Warsztaty poprowadzi Studio Rosochate – multidyscyplinarna pracownia graficzna, drukarnia i wydawnictwo, które od kilku lat łączymy grafiką warsztatową i projektowanie.
Grupy do 10, wiek 15+
Terminy:
sobota 11.00–12.00 i 16.00–17.00
niedziela 11.00–12.00 i 16.00–17.00
Zapisy: studio@rosochate.pl

PANATO (stoisko nr 29)

Zapraszamy wszystkich na warsztaty tworzenia unikatowych magnesów na lodówkę. Wykorzystamy kolorowy filc, cekiny, guziki i wstążki i zrobimy magnesy, które ozdobią nasze lodówki. Takie drobiazgi są nie tylko proste w wykonaniu, ale też mogą stanowić bardzo fajny prezent dla bliskich pod choinkę. Zapraszamy!
Wiek 3+ (dzieci do 8 roku życia wraz z opiekunem)
Termin:
sobota 14.00–15.30
niedziela 14.00–15.30
Wstęp wolny. Podczas warsztatów obowiązuje system rotacyjny. Przy stoliku będzie pracowało maksymalnie 10 osób. Kolejne osoby, które będą chciały wziąć udział w warsztatach, będą musiały poczekać, aż zwolni się miejsce.

Zapraszamy wszystkich na drukowanie ekologicznych toreb metodą sitodruku. Dostępne będę trzy różne wzory przygotowane przez Jakuba Zasadę. Każdy będzie mógł wybrać wzór oraz kolor i sam spróbować odbić go na bawełnianej torbie. Na stoisku będzie można dowiedzieć się czym jest sitodruk, jak powstają nadruki oraz własnoręcznie spróbować techniki.
Warsztat dostępny w we wszystkie dni Targów. Koszt torby z nadrukiem – 12 zł.

Spottykalnia (stoisko nr 32)

Czy macie w zwyczaju wysyłać kartki z życzeniami? Święta to okazja, aby pokazać, że pamiętamy o swoich bliskich! Na warsztatach ze Spottykalnią udowodnimy Wam, że samodzielnie robione kartki cieszą najbardziej, zarówno obdarowanych, jak i twórców. Zajęcia odpowiednie dla małych i dużych.
Wiek 5+
Termin: piątek 17.30–19.30
Zapisy: spottykalnia@gmail.com

Spotkajmy się, aby stworzyć stroik świąteczny. Będziemy pracować na stożkach styropianowych, które ozdobimy różnymi elementami: sznurkami, pomponikami, mini bombkami i łańcuchami, dodamy do tego różne błyskotki tak, aby mieć cieszącą oko ozdobę świątecznego stołu.
Wiek 15+
Termin: niedziela 12.00–14.00
Zapisy: spottykalnia@gmail.com

Zanim zacznie się świąteczna zawierucha, pomyśl o ozdobach i prezentach, które możesz wykonać samodzielnie. Nauczymy Cię łączyć różne techniki: decoupage, mixedmedia, 3D, domalowywać tło, używać różnego rodzaju past strukturalnych, sztucznego śniegu, łączyć elementy przestrzenne. Na warsztacie wykonasz dwie bombki z elementami przestrzennymi.
Wiek 15+
Termin: sobota 12.00–14.00
Zapisy: spottykalnia@gmail.com

Wiadomo, kto przynosi prezenty pod choinkę! Święty Mikołaj! Żeby pomóc mu w ich corocznym rozwożeniu, stworzymy na warsztatach etykiety, które ułatwią Mikołajowi znalezienie obdarowanej osoby. Warsztaty odpowiednie dla dużych i małych.
Wiek 5+
Termin: czwartek 17.00–19.00
Zapisy: spottykalnia@gmail.com

ZIĘBA (stoisko nr 71)

Co napisalibyście na swojej bransoletce? A może chcecie podarować ukochanej osobie biżuterię z ulubionym cytatem lub ważną dla Was datą? Podczas Targów Wszystkiego Dobrego będziecie mogli własnoręcznie wykonać całkowicie unikatową biżuterię. Będzie stukanie młotkiem, wariacje frezami i szuranie papierami ściernymi.
Zapraszamy na zajęcia tworzenia biżuterii z miedzi, mosiądzu i alpaki, podczas których sami nadacie blachom faktury, wbijecie ulubione teksty, ozdobicie motywami takimi jak motyle czy rośliny. Zajęcia poprowadzi Kasia Zięba – wrocławska projektantka biżuterii, właścicielka marki ZIĘBA oraz UNIKATOWE OBRĄCZKI, która tworzeniem biżuterii zajmuje się od 2004 roku. Kasia prowadzi kursy jubilerskie także dla początkujących, będziecie pod dobrą fachową opieką, więc nie bójcie się złapać za młotki!
Grupy 6-osobowe, wiek 15+
Terminy:
piątek: 16.30–17.25 oraz 17.30–18.25
sobota: 13.00–13.55 oraz 14.00–14.55
niedziela: 13.00–13.55 oraz 14.00–14.55
Zapisy: projekt.zieba@gmail.com